04.09.2017
Startuje faza pucharowa ESL Mistrzostw Polski
W poniedziałek i wtorek wieczorem zostaną rozegrane pierwsze mecze fazy pucharowej 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends.

Dziś wieczorem zainaugurowany zostanie etap pucharowy 15. sezonu ESL MP. Jako pierwsi o slota na lanowych finałach powalczą zawodnicy Teamu DPD oraz Zaprzęgu. W etapie ligowym wyższe miejsce dzięki korzystniejszej różnicy wygranych i przegranych gier zajęli Jakub "Kubon" Turewicz i jego kompani. Ci uplasowali się na 4. miejscu, podczas gdy Zaprzęg zajął 5. lokatę.

Z kolei we wtorek zobaczymy ćwierćfinałowy pojedynek z udziałem Katastrofy Awionetki i Teamu Paper. W tym przypadku różnica między zespołami jest nico większa, gdyż kT zakończyło pierwszy etap ESL MP na 3. pozycji, zaś ich oponenci po siedmiu spotkaniach znaleźli się tuż nad strefą spadkową.

Oba ćwierćfinały 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends zostaną rozegrane w trybie best of five (do trzech wygranych). Zmagania odbywać się będą na patchu 7.17 z zablokowanym Ornnem. Na transmisję zapraszamy do ESL.TV Polska.

  • 4 września, 19:00 - Team DPD vs Zaprzęg - Bo5
  • 5 września, 19:00 - Katastrofa Awionetki vs Team Paper - Bo5

Zwycięzcy wymienionych wyżej spotkań awansują na finały lanowe 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski, które odbędą się 15-17 września podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.